
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 1 mm |
| Thickness | 0.88 mm |
| Contact Plating | Gold |
| Min Input Voltage | 5.5 V |
| Output Voltage | 5.5 V |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Max Output Current | 20 A |
| Quiescent Current | 550 µA |
| Switching Frequency | 460 kHz |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Min Output Voltage | 2 V |
| Max Output Voltage | 5.5 V |
| Voltage - Output 3 | 3.3 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Transistor Driver |
| Topology | Buck |
| Function | Step-Down |
Stock: 1603
Distributors
pcbx
Unit Price$2.56262
Ext.Price$2.56262
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.56262 | $2.56262 |
| 10 | $2.16250 | $21.62500 |
| 25 | $1.95304 | $48.82600 |
| 50 | $1.76387 | $88.19350 |
| 100 | $1.59303 | $159.30300 |
| 300 | $1.53282 | $459.84600 |
| 500 | $1.47489 | $737.44500 |
| 1000 | $1.42493 | $1424.93000 |
